Egy szuper izgalmas és látványos ötletet hoztunk ma Nektek, amelyhez bár úgy tűnik, nem szükséges nagyon nagy kézügyesség. Egy kis trükk és bárki elkészítheti ezeket káprázatos térbeli rózsákat.A 3D-s díszítéssel természetesebb hatást lehet elérni, melyhez most a csiszolható alapozó pasztát hívjuk segítségül, végül pedig a csipkeminta teszi majd igazán elegánssá és romantikussá a kompozíciót.
Szükséges anyagok és eszközök:
- Alapozó festék (akril primer)
- Alapozó paszta - lágy (soft gesso)
- Akrilfestékek (fehér, szürke, rózsaszín, vörösbor, tövis)
- Gyöngytoll (jégvirág)
- 3D por (finom)
- Matt lakk
- Festőkés
- Áthelyezhető ragasztó spray
- Lapos ecset, stencil ecset
- Stencil
- Falap
- Óraszerkezet
- Szivacsdarabka
- Csiszolóvászon
- Papírlap, olló
Első lépésként fessük le a falapot alapozó festékkel, ami jó alapot ad a további fázisokhoz. Az alapozó száradása után, öntsünk ki a fehér és a szürke akrilfestékből egy tálkára. Mivel egy nagyon halvány szürke színt szeretnénk háttérnek, így ezt a két színt összekeverve fogjuk használni. Nem szükséges teljesen egységesre keverni a színeket, mert a vintage stílust erősíthetjük, ha picit foltos lesz a háttér hatása. Fessük le a falapot ezzel a kikevert halvány szürke akrilfestékkel.
Egy papírlapból vágjunk ki egy akkora kört, ami az óra alapját fogja képezni. A stencilt és a papírlapot fújjuk le az áthelyező ragasztó spray-vel.
Először helyezzük fel a papírlapot, ide kerül majd az óraszerkezet, illetve az óramutatók. Igazítsuk be a stencilt, simítsuk a falapra, a ragasztó spray biztosítja a rögzítést. Festőkés segítségével töltsük ki a stencilt a lágy alapozó pasztával (soft gesso) a papírlapot kikerülve.
Óvatosan emeljük le a stencilt és mossuk el, így többször fel tudjuk majd használni. A papírlapot még hagyjuk a helyén. Ha megszáradt a paszta helyezzük vissza a stencilt a sarok részre és folytassuk, illetve készítsük el a mintát a kimaradt részen is.
A rózsás stencilt most segédként fogjuk használni. Nagyon kevés fehér akrilfestékkel töltsük fel a stencil ecsetet. Fessük meg a rózsamintákat a stencil segítségével a pasztából kialakított csipkés rész körül. Ezekre a rózsákra fogjuk halmozni a pasztát.
Miután megszáradt a stencilezett rózsaminta - ami pár percet vesz igénybe -, egy tálkába öntsünk ki a lágy alapozó pasztából (soft gesso). Keverjünk hozzá egy kevés 3D port (finom). Éppen csak annyit, hogy egy picit sűrűbb legyen, így vastagabb, tömörebb szirmokat tudunk kialakítani. A szélesebb festőkéssel alakítsuk ki a szirmokat. A stencillel kialakított rózsa most a segítségünk, erre halmozzuk rá a pasztát, szirmonként haladva.
A keskenyebb festőkéssel ugyanígy alakítsuk ki a leveleket.
Várjuk meg, amíg teljesen megszáradnak a rózsáink. Ez több órát vesz igénybe, mert a szokásosnál most vastagabb réteget képeztünk.
Ezután egy nagyon kellemes rész következik: A kifestőkhöz hasonlóan fessük meg a rózsákat és leveleket. A szirmok külső részeit a rózsaszínnel, a szirmok belső részeit egy nagyon kevés vörösbor színű akrilfestékkel árnyalhatjuk. Picit mossuk össze a színeket és halványítsuk egy kis fehérrel, hogy még finomabb színárnyalatokat kapjunk. A leveleket fessük meg a tövis színű akrilfestékkel, amit szintén halványítsunk egy picit.
Ahhoz, hogy kopottas legyen az összhatás - az akrilfesték száradása után -, finoman csiszoljuk át a kiemelkedő részeket.
Egy ecset segítségével portalanítsuk le a felületet. Ezután a fehér akrilfestékkel alakítsunk ki keretet. Ehhez használjunk egy szivacsdarabkát.
Az órának kihagyott részen fúrjuk meg a lyukat, ahová az óraszerkezet kerül. A gyöngytollal alakítsuk ki a pöttyöket, ami a számokat fogja helyettesíteni.
Ha a gyöngytollból kialakított rész megszáradt, befejezésként kenjük le az egész felületet a matt lakkal. Végül szereljük fel az óraszerkezetet.
Az így elkészült falióránk nem csak hangulatos dísze, hanem hasznos kiegészítője is lesz otthonunknak.
Ötlet, fotó és kivitelezés: Czippel Judit - Czippel Art
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése