Rögtön a trükkel kezdem: Tiszta vízzel kenjük át az egész felületet. Erre azért van szükség, mert a fa rostjai nedvesség hatására megduzzadnak, amit le kell csiszolni, mivel a munka során később ezt már nem tehetjük meg.
Száradás után a felület ilyen bolyhos lesz. Alapos csiszolás után kezdhetjük is a munkát.
Pozicionáljuk és rögzítsük a sablont a felületen. Egy nagyobb szivacsecsettel ütögető mozdulatokkal vigyük át a mintát fehér akrilfestéket használva.
Fokozatosan haladjunk, kevés festékkel dolgozzunk!
A sablont óvatosan leemelve majd arrébb helyezve folytassuk a munkát.
1 rész dió + 1 rész gesztenye + 20 rész kék összekeverésével alakult ki az a szín amit elképzeltem. Bátran kísérletezzünk a színek keverésével!
Egy nagyobb ecsettel egyenletesen fessük át a teljes felületet. Látható, hogy a fa beszívja a lazúrt, míg az akrilfestékes sablonminta épp csak egy kicsit színeződik el.
A széleknél dió és gesztenye szín 1:1 aranyú keverékéből egy kellemes barna színt készítettem, ezzel árnyaltam a még nedves felületen nem csak a széleknél, hanem a tartó teljes felületén itt-ott.
A vízbázisú lazúrok száradás után matt és vízálló felületet eredményeznek, ezért nem szükséges külön lakkozni. Nagyobb igénybe vétel esetén 1-2 réteg lakk növeli a tárgy tartósságát és ellenálló képességét. Lazúrból kapható beltéri és kültéri változat is.
Ötlet, fotó és kivitelezés: Kalmár Tímea - DecoMűhely
Köszönöm a tippet a lazúr használatához,számomra igen értékes volt végignézni a bemutatót. Köszönöm.
VálaszTörlésEz nagyon jó. Hol lehet ilyen papírtörlőt venni?
VálaszTörlés