Szükséges anyagok és eszközök:
- Felezett koszorúalap
- Karton lap
- Szilikon öntőformák
- Levegőn száradó gyurma (JOVI)
- Expressz ragasztó
- Alapozó festék
- Dekupázs rizspapír
- Dekupázs ragasztólakk (matt)
- Antikoló festék (patinakék)
- Metál viaszpaszta (bronz)
- Matt lakk (vízbázisú)
- Gyöngytoll (barna)
- Festőkés
- Ceruza, olló
Első lépésként derítsünk fel egy keményebb kartonlapot. Bármilyen karton megfelel, akár egy pizzás doboz teteje is, az a lényeg, hogy viszonylag stabil, kemény lap legyen, mert ez lesz a képünk alapja. A felezett, hungarocell koszorú alapot rajzoljuk körbe a kartonlapon és vágjuk ki. A későbbiekben erre dolgozunk tovább.
Folytassuk a felezett koszorúalappal. A levegőn száradó gyurmából készítsük el a 3D mintákat. A szilikon nyomóformába nyomkodjuk bele a gyurmát, majd a festőkéssel vágjuk le a felesleget. Óvatosan emeljük ki a szilikon nyomóformából és expressz ragasztóval ragasszuk fel az így kapott mintákat.
Ízlés szerint játszhatunk a mintákkal, kinek milyen formában tetszik, úgy ragasszuk fel.
Amíg a gyurma mintánk szárad, van időnk elkészíteni a képünk többi alkotóelemeit. A kör alakban kivágott kartonlapunkat fessük le az alapozó festékkel, mindkét oldalát. Száradás után ceruzával jelöljük ki a kartonlapon a koszorú közepét. A rizspapírból vágjunk ki kör alakú, tetszőleges mintát, amit dekupázs ragasztólakkal rögzítsünk a kartonunk közepére. A rizspapír alá és felé is kenjünk a ragasztólakkból.
Ha megszáradt a 3D gyurmamintánk, a teljes felületet fessük át az alapozó festékkel. Az alapozó száradása után, jöhet a színre festés. Készítsük elő a rozsdahatás-festék szettet, öntsünk ki egy tálkára mindegyik színből és kedvünkre fessük meg a rozsdás színünket. Először a sötétebb színekkel haladjunk körbe, aztán foltokba fessünk bele a világosabb színekből is. Minél foltosabb annál természetesebb hatást érünk el.
Szintén a rozsdás színekkel fessünk egy kontúrt a dekupázsolt mintánk köré. Itt most nem kell törekednünk, hogy nagyon szép vonalat húzzunk, sőt miután ecsettel felvittük a festéket, az ujjainkkal kicsit maszatoljuk el.
Ha teljesen megszáradt a rozsdás színű festékünk, vegyük elő a stencil ecsetünket és nagyon kevés patinakék antikoló festéket használva, éppen csak simogassuk át a 3D mintákat.
Azért, hogy egy kicsit a fémes hatást visszaadjuk, a metál viaszpasztával kenjük át a domború részeket.
Befejezésként a koszorúalapot és a dekupázsolt kartonlapot is kenjük át matt lakkal, így a későbbiekben nedves ronggyal tisztítható lesz. Ügyeljünk, hogy kevés lakkal dolgozzunk és azt mindig jól terítsük el a domború felületen is, mert ha túl sok lakkal dolgozunk, akkor nagyon beleül a mélyedésekbe és az száradás után bizony nem lesz szép.
Most már készen állnak a külön elemek, hogy összeillesszük őket és így egy szép keretezett képet alkossanak. Expressz ragasztóval rögzítsük a kartonlapunkra a koszorúalapot, majd a gyöngytollal emeljük ki, pöttyözzük körbe a karton és a koszorúalap találkozásánál.
Ezekkel a technikákkal bármikor alkothatunk kedvünkre az otthonunkhoz illő képet, csak néhány alapanyag szükséges hozzá. Léteznek különböző méretű koszorúalapok, így variálhatunk kisebb-nagyobb képek elkészítésével.
Ötlet, fotó és kivitelezés: Czippel Judit - Czippel Art
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése