A dekorgumi anyaga, puhasága kifejezetten alkalmas arra, hogy pecsételéshez is használjuk. Egyszerűen csak vágjuk ki a kívánt mintát, ragasszuk egy megfelelő alapra, ami lehet egy egyszerű fa lap, vagy rétegelt lemez, vagy befőttes üveg teteje is, mi egy poháralátétet használtunk. Hogy még könnyebb legyen vele dolgozni, egy pici bútorgombot is rácsavartunk.
Antik réz akrillal és fényes lakkal kezeltük, ez azért fontos, mert a pecsét tisztítását langyos vizzel kell végezni, és így az alapunk tökéletesen vízálló lesz, a fa a lakk miatt nem szívja magába a nedvességet.
A mintát előtte érdemes papíron megtervezni, sőt kivágva ezt akár sablonnak is használhatjuk. Aki ügyes, az egyből a dekorgumira is rajzolhat!
Ha nagyon aprólékos a mintánk kontúrja, akkor dolgozzunk szikével vagy sniccerrel, ha egyszerűbb mintát választottunk, akkor egy kisolló is megteszi.
Az alapra érdemes hobbyragasztóval rögzíteni a mintát és viszonylag sokat várjunk a száradással, a dekogumi ugyanis nem szívja magába a ragasztót, így a száradási idő akár 15-20 perc is lehet.
Érdemes a pecsét felső részén egy jelölést tenni, hogy tudjuk mikor áll a mintánk függőlegesen, ehhez mi egy picike szivecskét vágtunk kis és ragasztottunk a bútorgomb tetejére.
A pecsételéshez textilfestéket használhatunk (akrilfesték is jó, csak az
száradás után sokkal keményebb lesz, viszont erőteljesebben fed). A
pecsétre érdemes ecsettel felvinni a festéket, mert így sokkal több
festék vihető fel, mint mártogatva és biztos nem lesz foltos a lenyomat.
Használat után langyos szappanos vízzel mossuk el, sőt óvatosan még
körömkefével is lehet sikálni, nem fog leválni a dekorgumi. Persze, ha több színnel
nyomkodunk, elég sokszor kell majd elmosni…
Nyomkodhatunk vele terítőt, párnahuzatot, ruhát, arra ügyeljünk, hogy száradás után (ami kb. 20 perc) vasalással fixáljuk a festéket. Ezt megtehetjük az anyag hátoldalán, vagy színén vasalva, utóbbi esetben használjunk sütőpapírt is. Közepes hőfokon 2-3 perc vasalás szükséges.
Az anyag az A Mi Otthonunk magazin
2014. áprilisi számában jelent meg. A fotókon látható bőrből készült
könyvjelző és vezetékgubanc elleni nyíl Füzesi Mariann munkája. A
nyilakban drót van, így lehet tetszés szerint hajlítani őket.
Ötlet, styling és fotó: Varga Judit
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése