A Papelitoval közös játékunkban felkértük Czippel Juditot is, hogy alkosson valami szépet a Secret Boxban található termékekkel. Az újdonságainkból válogatott Secret Box tartalma minden résztvevőnek ugyanaz volt, és a játékosok ezekből az alapanyagokból készítettek egy tetszőleges alkotást. Lássuk Judit mit készített a dobozkában található anyagokkal!
Szükséges anyagok és eszközök:
- Könyv alakú doboz
- Csillogó gél (átlátszó arany, barna arany)
- Dekupázs rizspapír (Arabeszk)
- Matt dekupázs ragasztólakk
- Könnyű modellező paszta
- Stencil (KSTD041)
- Áthelyezhető ragasztó spray
- Antikoló festék (fekete)
- Fém díszítőelem (kerek)
- Expressz ragasztó
- Olló, dekorkés
- Lapos ecset, szivacs ecset, festőkés, faerezet mintázó
Most a megszokottól eltérően alapozunk. Mivel azt szeretnénk elérni, hogy a későbbiekben az eredeti szín bukkanjon elő, így ezért most az átlátszó arany csillogó géllel kenjük le a doboz teljes külső felületét. Az alapozás hiánya miatt a nedvesség hatására a fa doboz egy picit kiszálkásodik, ezért a száradás után nagyon finoman csiszoljuk át a festett felületet.
A doboz alját kenjük át a barna arany csillogó géllel. Várjuk meg a száradást, majd a doboz tetejét és a könyv gerincét (azaz a doboz hátsó oldalát) kenjük át ugyanezzel a barna arany géllel, de itt vigyük fel vastagabban, mert itt fogunk faerezetet kialakítani.
A még nedves gélbe a faerezet mintázó tüskés részével húzzunk függőleges vonalakat.
Majd rögtön ezután alakítsuk is ki a faerezeteket a mintázó segítségével. Húzzuk fentről lefelé és közben billentsük a csuklónkkal.
A kétféle géllel ilyen szép csillogó hatást érhetünk el.
Amíg a felső rész szárad, a doboz tetejének és aljának széleit is kenjük át a barna arany csillogó géllel.
A doboz három oldalát díszítsük dekupázs rizspapírral. Használjunk a rizspapír alá és felé is matt dekupázs ragasztólakkot. Akkora papírt vágjunk ki, amekkora az összezárt dobozra ráfér. A doboz összezárt állapotában dekupázsoljuk a papírt.
Hogy a dobozunk később is nyitható és zárható maradjon, vágjuk el a papírt dekorkéssel a nyílásnál.
Száradás után a papír inda mintáit emeljük ki a könnyű modellező pasztával, ehhez használjuk a tubusos toll verziót.
Ahhoz, hogy az oldalára dekupázsolt indás minta visszaköszönjön a doboz tetején is, használjunk egy hasonló mintájú stencilt. A stencilt fújjuk le az áthelyezhető ragasztó spray-vel, így tudjuk a doboz tetejére rögzíteni. Töltsük ki a könnyű modellező pasztával, ehhez használjunk festőkést.
A kitöltés után óvatosan emeljük le a stencilt, majd rögtön tisztítsuk meg. Ehhez használjunk langyos, szappanos vizet.
A doboz belső felületét is kenjük át a barna arany csillogó géllel.
A doboz oldalainak széleit emeljük ki a fekete antikoló festékkel.
A fém díszítőelemeket is fessük le a barna arany csillogó géllel. Most egy kicsit rendhagyó módon használtam fel ezeket. Négyfelé vágtam az egyik kerek díszt, majd antikoló festékkel foltosan átsimogattam. Ezekből alakítom majd ki a doboz tetején a sarokdíszeket.
A modellező paszta száradása után kenjük át a doboz tetejét vékony rétegben ismét a barna arany csillogó géllel. Ezzel kisebb lesz a kontraszt a minta és a háttérben levő faerezet között.
A doboz éleit fekete antikoló festékkel emeljük ki, ehhez használjunk szivacsecsetet. Ezután ragasszuk fel a négy sarkába a cikkekre vágott fém díszítőelemeket.
Ötlet, fotó és kivitelezés: Czippel Judit - Czippel Art
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése